„Menhelylátogatás, mint jutalom – Együttműködés a zsámboki Bajza Lenke Általános Iskolával 2024. március
Ősszel kezdődött a kapcsolatunk a zsámboki Bajza Lenke Általános Iskolával. Az alapítvány vezetője, Rudas Aranka az intézményben tartott előadást a felelős állattartásról, az állatvédelem aktuális kérdéseiről. Akkor nagy sikert arattunk Bizsu kutyával, és a gyerekek már nagyon várták a folytatást! A zsámboki iskola egyik lelkes, állatbarát pedagógusa, Drabos Györgyi, aki a látogatás óta kevés szabadidejéből heti rendszerességgel pár órát nálunk tölt, hogy munkájával segítsen a napi teendőkben. Megszervezte, hogy az iskola érdeklődő, állatszerető diákjai meglátogathassák az alapítvány menhelyén élő kutyákat. Hogy ne bolyduljon fel a kutyák élete, március 19-én egyszerre három gyerek érkezett kísérőikkel. Aranka mesélt nekik a tanyán folyó munkáról, majd lelkesen válaszolt a kérdésekre. A gyerekek érdeklődve hallgatták a szavait, de a legjobban azt élvezték, amikor bemehettek a kutyusokhoz, és megsimogathatták a szeretetre éhes szőrgombócokat. Még arra is volt idő, hogy egy kicsit segítsenek vizes vödröt mosni és feltölteni, kutyát fésülni.
Azt reméljük, hogy a gyerekek elsajátítják azt a szemléletet, melynek birtokában felelős gazda válik belőlük, melynek alapja az állatok szeretete, az életük tisztelete lesz. Az Állatotthonban látottak, hallottak, a megszerzett ismeretek majd segítik őkjet felnőttként abban, hogy más szemmel tekintsenek a gazdátlan, kidobott, bántalmazott kutyákra, a hazai áldatlan állattartási szokásokra.
Örülünk annak, hogy ez a szándék találkozott a gyerekekkel foglalkozó pedagógus, Drabos Györgyi törekvéseivel.
Várjuk a következő látogatást, az újabb gyerekeket !”





